ارسال سریع و رایگان

عضویت و ثبت خرید

برای ثبت سفارش و خرید، خریدار ابتدا باید در سایت آریو ثبت‌نام کند. اطلاعات خریدار باید به‌ صورت کامل، دقیق و صحیح وارد شود.

  • کاربر باید اطلاعات پستی درخواستی را به‌ شکل صحیح در فرم ثبت‌نام اعلام کند. مسئولیت هرگونه مغایرت مشخصات ثبت‌ شده با هویت واقعی عضو بر عهده خود افراد است و فروشگاه هیچ‌ گونه مسئولیتی نسبت به مغایرت‌ های احتمالی ندارد. صحت این اطلاعات به این دلیل دارای اهمیت است که سفارش‌ های کاربر به آدرسی که وی در فرم ثبت‌ نام اعلام کرده ارسال خواهد شد.
  • دقت در خرید کالا و توجه به مشخصات کالای مورد سفارش بر عهده خریدار است. پس پیش از تائید سفارش، موارد ذکرشده را به‌ دقت بررسی کنید. همچنین پیش از تحویل گرفتن سفارش از صحت بسته ارسالی مطمئن شوید و در صورت بروز مشکل با شماره‌ های پشتیبانی سایت تماس بگیرید.
  • پس از ثبت سفارش، در صورت لزوم طی تماس تلفنی با مشتری، صحت و تائید سفارش از وی گرفته خواهد شد. بنابراین خواهشمند است اطلاعات شماره تماس خود را به‌طور صحیح در فرم‌ های مربوطه وارد کنید و از ثبت سفارش‌ های غیرواقعی بپرهیزید.
  • ثبت سفارش و خریدهای عمده باید طبق هماهنگی قبلی با فروشگاه انجام شود و در صورت ثبت سفارش بدون هماهنگی، تصمیم در مورد پردازش یا لغو آن‌ها بر عهده فروشگاه اینترنتی آریو است. همچنین با توجه به شرایط جشنواره‌ها که محدودیت تعداد در انتخاب کالاها متفاوت است، در صورت تکرار خرید کالاهای یکسان یا مشابه در سفارش‌ های متعدد، فروشگاه می‌تواند سفارش را لغو نماید.

 

ارسال سریع

ارسال سفارش

 

سفارش‌های ثبت شده در سایت فروشگاه اینترنتی آریو پس از دریافت تاییدیه از مشتری، جهت ارسال و تحویل به اداره پست آماده خواهد شد.

  • ارسال برای خرید های بالای پانصد هزار تومان بصورت رایگان بوده و در زمان انتخابی مشتری به سریع ترین شکل ممکن صورت می گیرد.
  • ارسال سفارش‌ های شهرستان از طریق شرکت ملی پست ایران یا تیپاکس انجام می‌ گیرد و هزینه سفارش فقط به‌ صورت آنلاین قابل پرداخت است. بدیهی است کالا در همان روز کاری یا در روز کاری بعد به پست تحویل داده و ارسال می‌شود. گفتنی است هر‌گونه تأخیر و کم‌ کاری از سوی شرکت پست در ارسال سفارش قابل‌ پیگیری است. توجه فرمایید برای ارسال خرید از طریق پست ویژه 24 ساعت کاری پس از ثبت سفارش کالا به دست مشتری خواهد رسید.
  •  مشتریان می‌ توانند در هر لحظه با وارد کردن کد رهگیری مرسوله پستی در سامانه رهگیری مرسولات شرکت ملی پست از موقعیت و محل بسته پستی خود مطلع شوند. این کد بعد از پایان فرآیند ثبت سفارش، از طریق پیامک برای مشتری ارسال می‌گردد.